Rectifiers Diode Arrays MSC2X50SDA170J SIC Integrated Circuit Chip 1700V Dual Silicon Carbide
ShenZhen Mingjiada Electronics Co.,Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : Original Factory
Model Number : MSC2X50SDA170J
Certification : Lead free / RoHS Compliant
Place of Origin : CN
MOQ : 10
Price : Contact for Sample
Payment Terms : T/T, L/C, Western Union
Delivery Time : 5-8 work days
Packaging Details : SOT-227
Part Number : MSC2X50SDA170J
Isolated voltage : 2500V
Forward Current (Max) : 50A
Junction Temperature (Min) : -55°C
Mounting Type : Chassis Mount
Reverse Recovery Time (trr) : 0 ns
Contact Now
Product Description Of MSC2X50SDA170J
Specification Of MSC2X50SDA170J
Part Number MSC2X50SDA170J
Reverse Voltage (V) [max] 1700V
Forward Voltage (V) [typ] 1.5V
Forward Current (A) [max] 50A
Junction Temperature (°C) [max] -55°C - 175°C