Microcontroller MCU STM32F469AGH6 169-UFBGA Surface Mount Single-Core Microcontrollers
ShenZhen Mingjiada Electronics Co.,Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : Original Factory
Model Number : STM32F469AGH6
Certification : Lead free / RoHS Compliant
Place of Origin : CN
MOQ : 10
Price : Contact for Sample
Payment Terms : T/T, L/C, Western Union
Delivery Time : 5-8 work days
Packaging Details : 169-UFBGA
Part Number : STM32F469AGH6
Serial audio interface : 2
CAN : 2
DMIPS : 240
CoreMark scores : 651
DMA controller : 16-stream
Contact Now
Product Description Of
STM32F469AGH6
Specification Of
STM32F469AGH6
Part Number:
STM32F469AGH6
Flash Memory:
320Kbyte
SRAM:
48Kbyte
PLL Frequency:
180 MHz
Interface Type:
SPI, USART, USB
I2S Master Clock:
8 To 192 KHz
Features Of STM32F469AGH6
  • Internal 16 MHz factory-trimmed RC (1% accuracy)
  • 32 kHz oscillator for RTC with calibration
  • Internal 32 kHz RC with calibration